HR & Marketing Medewerker
Binnen de rol als HR & Marketing Medewerker ben jij de schakel met HR-kennis, gecombineerd met een creatief marketingbrein. Je zal je bezig houden met het uitvoeren van zowel administratieve- als adviserende HR-taken, en het ondersteunen van onze Marketing Manager.
Wat ga je doen?
HR-taken: Je ondersteunt bij de werving van nieuw talent en de onboarding van nieuwe medewerkers. Daarnaast beheer je personeelsdossiers, zorg je dat het personeelshandboek up-to-date blijft, en implementeer je wijzigingen vanuit de CAO VVT. Verder biedt je ondersteuning bij diverse HR-zaken, zoals het opstellen van roosters en het beheren van het urensysteem.
Marketingtaken: Je ondersteunt bij zowel online als offline marketingactiviteiten. Dit omvat het bedenken van creatieve campagnes, het beheren van onze social media kanalen, het schrijven van boeiende content, en het vergroten van de zichtbaarheid van ons merk. Je werkt nauw samen met een professioneel marketingbureau en onze Regisseur Zorgverkoop.
Daarnaast neem je af en toe de inkomende telefoon aan en zorg je ervoor dat iedereen vriendelijk en professioneel te woord wordt gestaan. Je handelt telefoontjes zelfstandig af en zorgt voor een goede opvolging van binnenkomende vragen.
Wat bieden wij?
- Salaris o.b.v. een uitstekende CAO (VVT);
- Veel ruimte voor eigen inbreng en creativiteit;
- Een bedrijfsbus die je écht wel een keertje mag lenen!
- Gezellige uitjes en borrels (als je daarvan houdt natuurlijk);
- Een afwisselende functie binnen een gezellig team. Klein maar fijn;
- Flexibiliteit in de vorm van eigen verantwoordelijkheid betreffende de te werken uren;
- Een duidelijke onboarding waarin je zowel je collega’s als het bedrijf goed leert kennen;
- De vrijheid om zelf een HR-systeem te kiezen waarmee je graag werkt – blij jij, blij wij!
Wat verwachten we van jou?
- HBO werk- en denkniveau;
- Minimaal 32 uur per week beschikbaar;
- Je bent communicatief sterk, zowel mondeling als schriftelijk;
- Je schakelt snel, bent dienstverlenend en denkt altijd in oplossingen;
- Ervaring met HR en Marketing is een dikke plus, goede basiskennis is voldoende;
- Multitasken gaat je van nature goed af en je vindt het leuk om verschillende petten te dragen binnen je functie;
- Beheersing van ABN (zowel taal als uitspraak) is een pré, gezien onze landelijke dekking.
Wie zijn wij?
24 Uurszorgloket is een dynamisch en groeiend bedrijf in de zorgsector, waar geen dag hetzelfde is. Wij werken hard, maar houden ook van een lolletje tussendoor. We groeien snel en zoeken daarom iemand die onze HR-taken door ontwikkelt en uitvoert én de marketingafdeling wil versterken. En oh ja, zo nu en dan de telefoon beantwoorden vind je geen probleem als jouw collega een dagje vrij is.
Interesse?
Ben jij enthousiast geworden over deze veelzijdige rol en zie je jezelf als de nieuwe HR & Marketing Medewerker bij 24 Uurszorgloket? We zouden graag meer over jou te weten komen! Stuur je CV en een korte motivatie waarin je aangeeft waarom jij perfect bij ons team past naar bram@24uurszorgloket.nl. Heb je nog vragen over de functie? Neem gerust contact op via hetzelfde e-mailadres; we beantwoorden je vragen graag!